Java Test Automation Engineer

Budapest, XI. kerület

A Qualysoft csapata

kollégát keres!

Telekommunikációs területen, nemzetközileg elismert partnerünk csapatába keressük Java Test Automation Engineer munkatársunkat. Agilis módszertan szerint működő szervezet tagjaként egy olyan megoldás minőségellenőrzésében vehetsz részt, amely valós időben méri az általános szolgáltatási minőséget, és képes a több ezer, különböző forrásból származó adat fogadására és feldolgozására. Ha elkötelezett vagy a minőségi munka iránt, élvezed, ha több csapattal kell együttműködnöd, valamint bővíteni is szeretnéd a tudásod a legújabb technikákkal, akkor itt a helyed!

Az alábbi feladatokra számíthatsz:

  • Teszt esetek megértése – egyeztetés a Test Architect-el, a fejlesztőkkel, más Release Verification csapattagokkal
  • Teszt esetek implementálása – közös, Java alapú Test Automation Framework (UTF: Unified Test Framework) használatával
  • Teszt esetek fejlesztése közben feltárt hiányzó UTF funkcionalitások implementálása, unit tesztelése
  • Megfelelő tapasztalat szerzése után code review más test automation engineer-ek munkájára.
  • Új termékverzió érkezésekor a bukott regressziós tesztesetek vizsgálata és kiértékelése domain expertek segítségével; teszt hiba esetén a teszteset javítása és karbantartása; termékhiba esetén a hiba riportálása.

Szükséges technológiai kompetenciák, amit keresünk benned:

  • Min. 1 év core Java tapasztalat
  • OOP-s szemlélet
  • Unit tesztelésben szerzett tapasztalat (JUnit 4/5), Test Doubles ismerete
  • Tesztelési alapismeretek (white box vs. black box tesztelés; functional vs. non-functional tesztelés)
  • CI ismeretek (Jenkins)
  • Verziókezelő rendszerek használata (Git)
  • Build framework ismeretek (Maven/Gradle)
  • Kód minőség iránti elkötelezettség
  • Proaktivitás
  • Komplex rendszerek értelmezése
  • Angol nyelv kommunikáció szintű ismerete

Előnyödre válik:

  • Java 8 újítások magabiztos használata
  • Spring framework ismerete
  • JaCoCo tapasztalat
  • Clean Code alapelvek ismerete
  • Tervezesi minták alkalmazása
  • SonarQube alkalmazása
  • REST over HTTP tapasztalatok
  • BDD ismerete (JBehave/Cucumber)

Munkavégzés helyszíne:

  • Budapest, XI. kerület

Amennyiben érdekesnek találod a lehetőséget, keress az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Ref.Nr.: E114